Bracketology - Who made it to the playoffs?

- Playoffs? Don’t talk to me about playoffs! Wait, actually, yes, please talk to me about playoffs. Who lives, who dies, who tells your story? (The last one is HIGH 5 Sports does!

Here is a look at the bracket breakdown:

Class AAAAAAA Brackets

  • Collins Hill at Milton
  • South Gwinnett at Brookwood
  • Newnan at #4 Tift County
  • Roswell at Hillgrove
  • West Forsyth at Mill Creek
  • Meadowcreek at #2 Archer
  • Colquitt County at Pebblebrook
  • North Cobb at Walton
  • Newton at Parkview
  • Mountain View at South Forsyth
  • Etowah at McEachern
  • Campbell at #1 Lowndes
  • Norcross at Grayson
  • North Forsyth at North Gwinnett
  • North Paulding at Woodstock
  • TBA at Westlake

 

Class AAAAAA Brackets

  • Dalton at Douglas County
  • Gainesville at Alpharetta
  • Effingham County at Coffee
  • Drew at Evans
  • Hughes at Allatoona
  • Pope at TBA
  • Northside (Warner Robins) at Brunswick
  • Lakesides (Evans) at Tucker
  • TBA at Centennial
  • Sequoyah at #Mays
  • Lovejoy at Grovetown
  • Richmond Hill at Lee County
  • Chattahoochee at TBA
  • Alexander at #5 Harrison
  • Heritage (Conyers) at Stephenson
  • Valdosta at Glynn Academy

 

Class AAAAA Brackets

  • Banneker at Southwest Dekalb
  • Cedar Shoals at #1 Rome
  • New Hampstead at Bainbridge
  • Dutchtown at STARRS Mill
  • TBA at Maynard Jackson
  • Paulding County at Buford
  • Harris County at Ware County
  • McIntosh at #2 Stockbridge
  • Clarke Central at Carrollton
  • TBA at Arabia Mountain
  • Eagles Landing at Whitewater
  • South Effingham at Warner Robins
  • Kell at Flowery Branch
  • TBA at Carver (Atlanta)
  • Griffin at Jones County
  • Thomas County Central at Wayne County

 

Class AAAA Brackets

  • TBA at Cedartown
  • Madison County at #4 Marist
  • TBA at Cairo
  • Howard at #3 Burke County
  • Troup at Heritage (Ringold)
  • West Hall at St. Pius
  • Northside (Columbus) at West Laurens
  • Richmond Academy at Woodward Academy
  • Oconee County at Blessed Trinity
  • TBA at Cartersville
  • Spalding at Thomson
  • TBA at Americus-Sumter
  • White County at Jefferson
  • Chapel Hill at #2 Ridgeland
  • Baldwin at Eastside
  • Carver (Columbus) at Mary Persons

 

Class AAA Brackets

  • Breman at Lovett
  • TBA at #2 GAC
  • TBA at Cook
  • Jackson at Jenkins
  • Westminister at North Murray
  • East Hall at Morgan County
  • Monroe at TBA
  • TBA #3 Peach County
  • TBA at Dawson County
  • Adairsville at Cedar Grove
  • Pike County at TBA
  • TBA at Crisp County
  • North Hall at Monroe Area
  • Pace Academy at #4 Calhoun
  • TBA at Westside (Macon)
  • Dougherty at Liberty County

 

Class AA Brackets

  • Dougass at Callaway
  • Putnam County at Rockmart
  • Vidalia at Brooks County
  • Butler at Dodge County
  • Temple at BEST Academy
  • Chattanooga at Rabun County
  • Fitzgerald at Toombs County
  • TBA at Screven County
  • Banks County at Pepperell
  • South Atlanta at Heard County
  • Harlem at Dublin
  • TBA at Thomasville
  • Coosa at Elbert County
  • Spencer at Hapeville Charter
  • TBA at Jefferson County
  • Berrien at Benedictine

 

Class A Brackets

TBA

 

Up Next:


  • Popular

  • Recent

Stories you may be interested in - includes advertiser stories